Egipt - poradnik turysty


Co zabrać do Egiptu?

Jadąc do Egiptu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach.

Co zabrać do Egiptu?Z uwagi na panujące w Egipcie upały, szczególnie w miesiącach letnich należy ze sobą zabrać przewiewne, cienkie ubrania , wykonane najlepiej z bawełny, do walizki należy również spakować wygodne, lekkie buty oraz koniecznie jakieś okrycie na głowę.

Jeżeli na wakacje w Egipcie wybrali państwo miesiące zimowe to w walizce powinno znaleźć się również kilka cieplejszych ubrań na wieczorne spacery, a jeżeli w planie jest wycieczka na górę Mojżesza to nie można zapomnieć i czapce, rękawiczkach i ciepłej kurtce.

Należy o tym pamiętać, że poza kurortami turystycznymi gdzie Egipcjanie przyzwyczajeni są już do widoku skąpo ubranych turystów, nie należy nosić ubrań odkrywających ramiona i kolana. Zbyt odkryte ciało może powodować zaczepki, narażone na nie są szczególnie kobiety. O tej zasadzie należy pamiętać szczególnie jeżeli w planach jest zwiedzanie meczetu, kościoła, lub innych sanktuariów religijnych.

W walizce powinny się również znaleźć kremy z filtrami, w pierwszych dniach urlopu najlepiej używać tych z faktorem powyżej 30, z pewnością w Egipcie przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne. Można ze sobą zabrać tabletki na kłopoty z żołądkiem. (więcej w wątku Zemsta Faraona)

101 odpowiedzi do “Co zabrać do Egiptu?”

 1. Madge mówi:

  Wilkinson, who gave birth to daughter Alijah Mary in May 2014, is now at her pre-baby
  hcg weight loss before and after pictures (Brain),
  although she’s still dieting and exercising to get toned.
  This way you can make adjustments as needed when you are at a plateau.
  You just have to be more aware of what you eat, avoid to
  much sugar and fat, and eat plenty of fruit and vegetables.

Skomentuj


Wycieczki Egipt

Ładuję...